На магистралниот пат Струмица – Дабиле во тек е поставување на сообраќајна сигнализација, по што ќе се воведе времена измена на режимот на сообраќај. Геодетски ...
сите 19 | | | веќе видена

Кампањата на ВМРО-ДПМНЕ наречена „Обнова на Македонија“ денеска продолжи во Берово. На плоштадот во Берово пред присутните се обратија Димитар Димовски, член ...
сите 8 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупција ја прекина постапката против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, која беше отворена по допрен глас, а се ...
сите 3 | | | веќе видена

Ќ.С. (31) од Скопје е еден од измамниците од случајот за кој МКД.мк пишуваше дека последниве неколку месеци биле измамени десетици хотелиери, преведувачи, ...
| | веќе видена

Наградата се доделува во рамки на проектот „Заедничка иницијатива за зајакнување на Ромското граѓанско општество на Западен Балкан и Турција". Организатор на ...
сите 2 | | | веќе видена

Имаме проблем со Зоран Заев кој ветува се живо на секаде и никому не вика не – ова е кажано од пријател на Република Македонија! За разлика од него (од Заев) ...
сите 5 | | | веќе видена

Светскиот ден на телевизијата се одбележува на 21 ноември секоја година во чест на телевизијата и денот на одржувањето на првиот Светски телевизиски форум ...
сите 3 | | | веќе видена

Градежната компанија Атриум, во сопственост на семејството на пратеникот Крсто Мукоски, кој беше исклучен од ВМРО-ДПМНЕ, зашто лани гласаше за промена на ...
сите 3 | | | веќе видена

Беровските советници добија преносни компјутери, благодарение на донацијата на иселеникот Дамјан Карпузовски од Берово кој живее и работи во Германија. Отсега ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Берово означен крај на втората фаза од изградбата на улицата „Прохор Пчињски“. За реализација на оваа активност, како што изјави денеска од Берово, ...
сите 4 | | | веќе видена

Три празни места во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција зјаат празни. Пет, пак, во скопското Вишо јавно обвинителство. Поранешните ...
сите 2 | | | веќе видена

На 21 Ноември