Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска во Клубот на пратениците, заедно со градоначалниците на осум општини, потпиша договори за ...
сите 9 | | | веќе видена

Вчера беа регистрирани високи 862 нови случаи на позитивни пациенти од коронавирусот во Македонија и 14 лица кои го загубија животот. Вкупната бројка на ...
сите 229 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
| | веќе видена

Животот за граѓаните никако да дојде, напротив граѓаните само тонат во долгови поради оваа ненародна власт. Повеќе од еден месец полицијата по наредба на ...
сите 11 | | | веќе видена

До крајот на денов, особено долж повардарието и во источните предели ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималните дневни температури ќе се ...
сите 5 | | | веќе видена

Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Три години СДСМ на власт, три години ниту еден проект во Ѓорче Петров. СДСМ е на власт и на локално и на централно ниво, а Ѓорчепетровци се целосно заборавени. ...
сите 6 | | | веќе видена

На 30 Октомври