Во рамки на Европската недела на мобилност и одбележување на Светскиот ден без автомобили – 22 Септември, конвој од над сто млади ученици од Општинското ...
| | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ ги предложија следните кандидати за градоначалници: За град Скопје кандидат за градоначалник е Коце ...
сите 14 | | | веќе видена

За СДСМ се безвредни граѓаните од внатрешноста на државата. Понижувањето на народот претставува главна карактеристика на оваа партија која се повеќ се насочува ...
| | веќе видена

-Ете тоа пратениците од Социјал-демократскиот сојуз се спремаат да го дадат како залог во овие фотелји, да бидат комотни и да ја партиципираат власта. Затоа ...
| | веќе видена

Граѓаните за промени - Ден на граѓанските организации

Во духот на приближувањето на граѓанскиот сектор кон својот двигател - граѓаните, Цивика мобилитас го организира третиот Национален форум на кој ќе се ...
 • Школка Градски Парк Скопје, Skopje
 • 11:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 17:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Civica Mobilitas
 • 343 доаѓаат, 538 можеби
 • Health, Fitness & Wellness Expo #3

  Ви го најавуваме третото издание на единствениот настан за здрав животен стил, овој пат на нова локација, на отворено - ГРАДСКИ ПАРК, на теренот на Работнички. ...
 • pin Терен на ФК. Работнички - Градски Парк, Скопје
 • 11:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 19:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Health, Fitness & Wellness Expo
 • 300 доаѓаат, 476 можеби
 • Forestdelic & Friends 2

  Forestdelic & Friends 2 Two Stages: Psytrance powered by Forestdelic Records Chillout powered by Axios Records ...
 • near Skopje
 • 22:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 10:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Forestdelic records
 • 190 доаѓаат, 400 можеби
 • „Сон на летната ноќ" во режија на Иван Поповски

  Театарот „Мастерскаја П. Фоменко” од Москва, на 22 и 23 септември на сцената на МНТ, ја претсавува претставата добитник на престижната награда „Златна Маска” ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 20:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 23:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 99 доаѓаат, 260 можеби
 • Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  „Иван се враќа дома” - Фестивал на претстави од Иван Поповски

  Еден од најреномираните московски театри „Мастерскаја П. Фоменко”, од 16 до 23 септември, на сцената на МНТ, ќе го прикаже фестивалот на претстави од режисерот ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 17:59:00 , 16 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 186 доаѓаат, 334 можеби


 • На 23 Септември