Народот се буди, бара оствака на Зоран Заев и заминување на оваа криминална мафијашка влада. Нема да дозволиме распродажба на македонските национални интереси ...
сите 80 | | | веќе видена

НЕМА РЕЗУЛТАТ ОД СРЕДБАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ И БУГАРСКИТЕ ИСТОРИЧАРИ Драги Ѓоргиев од Комисијата за историски прашања денеска изјави дека имале многуслојна ...
сите 2 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 66330, бројката на оздравени пациенти е 42241, на починати е ...
сите 232 | | | веќе видена

Ова петочно утро некаде во котлините ќе се задржи магливо време и ќе има умерена до значителна облачност. Преку ден времето ќе биде значително облачно со ...
сите 26 | | | веќе видена

Пред крајот на првото полугодие со мали исклучоци во беровската деветолетка „Дедо Иљо Малешевски”, без проблеми се одива онлајн- наставата во централното и ...
сите 2 | | | веќе видена

Директорката на детската градинка „23 Август“ во Берово е позитивна на Ковид-19. Како што информираат од установата, со позитивен наод на вирусот се и две ...
сите 6 | | | веќе видена

Во последните 11 месеци драстично е зголемена бројката на невработени граѓани во општините во Брегалничкиот регион. Животниот стандард на граѓаните покрај ...
| | веќе видена

Поставена е монтажна челична конструкција на затворениот базен во основното училиште Димитар Поп Ѓ. Беровски во Ѓорче Петров. - И покрај отежнатите услови ...
сите 2 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
| | веќе видена

На 5 Декември