ТЕПАЧКА ИМАШЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО ТЕТОВО Демонстрант во Тетово се обиде да нападне полицајци со бекатон-плочка, на протестот на кој се бараше правда за загинатите ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Берово на претстојните избори четворица кандидати ќе ја бараат довербата од граѓаните во трката за градоначалник на Општина Берово. Како што информираше ...
сите 3 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и ...
сите 14 | | | веќе видена

На денешната 13 седница Советот за национална безбедност на Македонија одлучи решенијата за нефункционалнитот систем за надминување на кризи да ги бара преку ...
| | веќе видена

Околу 60 деца од три паралелки од второ и трето одделение кои учат во подрачното основно училиште „Димитар Поп Георгиев – Беровски“ во општина Ѓорче Петров ...
сите 24 | | | веќе видена

Не е точно дека тие што прележале ковид-19 секогаш имаат подолготраен и подобар имунитет од оние што се вакцинирале, а не ја прележале болеста, смета доктор ...
| | веќе видена

Зголемен број интервенции на беровската полиција во изминатото деноноќие. Поради агресивно однесување кон полициски службеник, 41 годишен беровчанец приведен ...
сите 4 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА И КОСОВО ОДРЖАА ЗАЕДНИЧКА МЕЃУВЛАДИНА СЕДНИЦА За екстрадиција на осудените во „Монструм“, Косово ќе бара меѓународна помош. Премиерот на Косово, ...
| | веќе видена

16-годишник од Албанија е тешко повреден откако управувајќи возило марка „мерцедес“ удрил во товарно возило „сканија“. -Вчера во 08.00 часот во Струга на ...
сите 8 | | | веќе видена

ДСЗИ СООПШТИ КАКВА СОСТОЈБА ЗАТЕКНАЛЕ ВО ТЕТОВО Неколку дена по големата трагедија во Тетово во која при избувнување на пожар во модуларната болница загинаа 14 ...
| | веќе видена

Пожари ја опустошија Македонија, штета огромна, а веќе стигнуваат првите проценки за изгорената површина, количината на огревно дрво и колкав е финансискиот ...
сите 2 | | | веќе видена

ОЈО ТЕТОВО РАБОТИ НА РАСЧИСТУВАЊЕ НА ПОЖАРОТ КОЈ ИЗБИ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА Основното јавно обвинителство Тетово продолжува со континуирано преземање ...
| | веќе видена

Познатиот хармоникаш Горан Алачки ја прифати кандидатурата за градоначалник на Берово, од партијата Интегра. Со ова и тој влезе во листата на јавни личности во ...
сите 2 | | | веќе видена

next