На 15.06.2024 во Полициската станица Берово бил извршен службен разговор со А.С.(22) од беровско село, постапувајќи по претходна пријава дека се заканувал на ...
| | веќе видена

Поради случена сообраќајна незгода, патниот правец Берово – Струмица е затворен за сообраќај во двата правци, информираат од АМСМ. Како што посочуваат, патот е ...
сите 14 | | | веќе видена