Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, и носител во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска беше во посета на Берово каде што истакна дека во овие три години во ...
сите 5 | | | веќе видена

Да останеме на вистинскиот пат. Докажавме дека можеме, а можеме уште повеќе и уште подобро. Не само што ги исполнивме целите, туку изградивме и пријателство. ...
сите 4 | | | веќе видена

Музичари, сниматели, фотографи, сопственици на цвеќарници, ресторани и фирми за осветлување од Штип, Струмица, Радовиш, Пробиштип, Берово и Делчево попладнево ...
сите 3 | | | веќе видена

Еднокатна куќа во центарот на Струмица, во близина на Малиот градски парк, и денес потсетува на животот и делото на народниот херој Благој Јанков Мучето, кој ...
| | веќе видена

СЕ ПОЈАВИ УШТЕ ЕДНА „БОМБА“ По вчерашниот ТВ-дуело со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнево во јавноста излезе уште една аудио-снимка во која ...
сите 3 | | | веќе видена

Добивме лична карта во ОН и сме препознаени како македонци од Северна Македонија, кои говорат македонски јазик. Потпишавме договор со нашиот источен сосед. ...
сите 2 | | | веќе видена

„Особено сме горди што денеска на првиот ден од претседавањето на нашиот голем пријател Германија, беше соопштена преговарачката рамка на Република Севрна ...
сите 8 | | | веќе видена

Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ3, Драган Ковачки, објавува скандал со следење. „Ја известувам македонската јавност дека во текот на денот бев сведок ...
| | веќе видена

При крај е изградбата на водоводна линија на улицата „Прохор Пчињски“ во ромската населба во Берово. Жителите од овој дел на Берово, како што информираат од ...
| | веќе видена

Посетата на Берово ја започнуваме од манастирот Св. Архангел Михаил. Прекрасно свето место, сместено во живописна природа. Беровчани навистина има со што да се ...
| | веќе видена