Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје информира дека во последните 24 часа се направени 5.569 тестирања, а ...
сите 202 | | | прочитана: 20203 | веќе видена

Процесот на имунизација на приоритетните групи ги вклучува и домовите за стари лица, кадешто вакцинацијата се спроведува на терен за сместените корисници и за ...
сите 25 | | | прочитана: 9024 | веќе видена

МЛАДИ ЛУЃЕ РАЗВИВААТ ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА Во Клиничката болница во Битола почина 19-годишна девојка која била суспектна на Ковид-19, а директорката д-р. ...
сите 2 | | | прочитана: 7080 | веќе видена

Во чест на одбележувањето на денешниот празник 8 Април-Меѓународниот ден на Ромите, кога се слават историјата и културата на Ромите, пред зградата на Владата е ...
сите 8 | | | прочитана: 6376 | веќе видена

Познат идентитетот на возачот кој синоќа прегази девојка на пешачки во Струмица. Откако првично побегнал од местото на настанот подоцна тој сам одлучил да се ...
сите 5 | | | прочитана: 3529 | веќе видена

Расте бројот на новозаболени од Ковид-19, на хоспитализирани и на починати. Според вчера објавените податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се ...
| | прочитана: 1282 | веќе видена

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со појава на грмежи. Пообилни ...
сите 28 | | | прочитана: 1221 | веќе видена

Вакцинацијата против Ковид-19 во Берово доцни заради случаи на Ковид-19 во Здравствениот дом, поради што поголем дел од персоналот се уште е во изолација. Како ...
сите 6 | | | прочитана: 756 | веќе видена

Ќе побарам податоци за ефикасноста на секој обвинител, а од раководителите на обвинителствата ќе слушнам и предлози за надминување на состојбите констатирани ...
| | прочитана: 341 | веќе видена

Истражувањето на Министерството за локална самоуправа во соработка со УНДП, во однос на тоа како ковид-кризата се одразува на функционирањето на општините и од ...
сите 5 | | | прочитана: 250 | веќе видена

Две осудени лица во штипскиот Затвор вчера се тестирани и денеска се очекуваат резултатите, информира за МИА директорот Мики Тодоров. Петте осудени лица кои се ...
сите 3 | | | прочитана: 216 | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ЗА СОФТВЕРОТ НА РАШКОВСКИ Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утрово направило претрес во фирмата „Инвоука ...
| | прочитана: 152 | веќе видена

30 милиони денари преку Министерството за локална самоуправа и Швајцарската агенција за обнова и развој се инвестирани во источниот плански регион за ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако во еден период од годината поради кризната состојба беа запрени извршувањата, сепак граѓаните лани не куртулиле од извршителите. Тие се жалат дека поради ...
| | веќе видена

Статистички со најстара популација, а се уште со само еден Дом за згрижување на постари лица во Берово. Источниот регион се уште чека на изградба на објекти во ...
| | веќе видена

next