Познат идентитетот на возачот кој синоќа прегази девојка на пешачки во Струмица. Откако првично побегнал од местото на настанот подоцна тој сам одлучил да се ...
сите 5 | | | веќе видена

Две осудени лица во штипскиот Затвор вчера се тестирани и денеска се очекуваат резултатите, информира за МИА директорот Мики Тодоров. Петте осудени лица кои се ...
сите 3 | | | веќе видена

На пунктот за вакцинација во скопската поликлиника Букурешт граѓаните дојдоа да ја примат првата доза од вакцината, велат дека се чувствуваат добро иако ...
сите 6 | | | веќе видена

Расте бројот на новозаболени од Ковид-19, на хоспитализирани и на починати. Според вчера објавените податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се ...
| | веќе видена

МЛАДИ ЛУЃЕ РАЗВИВААТ ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА Во Клиничката болница во Битола почина 19-годишна девојка која била суспектна на Ковид-19, а директорката д-р. ...
сите 2 | | | веќе видена

Статистички со најстара популација, а се уште со само еден Дом за згрижување на постари лица во Берово. Источниот регион се уште чека на изградба на објекти во ...
| | веќе видена

Истражувањето на Министерството за локална самоуправа во соработка со УНДП, во однос на тоа како ковид-кризата се одразува на функционирањето на општините и од ...
сите 5 | | | веќе видена

Ќе побарам податоци за ефикасноста на секој обвинител, а од раководителите на обвинителствата ќе слушнам и предлози за надминување на состојбите констатирани ...
| | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ЗА СОФТВЕРОТ НА РАШКОВСКИ Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утрово направило претрес во фирмата „Инвоука ...
| | веќе видена

Иако во еден период од годината поради кризната состојба беа запрени извршувањата, сепак граѓаните лани не куртулиле од извршителите. Тие се жалат дека поради ...
| | веќе видена

30 милиони денари преку Министерството за локална самоуправа и Швајцарската агенција за обнова и развој се инвестирани во источниот плански регион за ...
сите 2 | | | веќе видена

next