Премиерот Христијан Мицкоски објави на Фејсбук дека наскоро во борба со пожарите на македонската територија пристигнува помош од Словенија, Турција, Србија и ...
| | веќе видена

Судскиот совет на денешната 492-та седница ја отфрли Иницијативата од Државната комисија за спречување корупција за утврдување на одговорност на членови на ...
сите 4 | | | веќе видена

На денешната седница беше констатирано дека на конкурсот објавен во јануари годинава за претседатели на основните судови во Берово, Делчево и Крушево никој не ...
сите 4 | | | веќе видена

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација го објави извештајот за периодот април - јуни 2024 година. Според податоците, во вториот квартал на 2024 ...
| | веќе видена

На температури кои деновиве се движат од 38-от до 40-от степен, па и повеќе, за сите земји на Балканот на европската веб-страницата meteoalarm.eu е вклучено ...
| | веќе видена

Двајца мотоциклисти се тешко повредени во одделни сообраќајки што се случиле во Битола и Прилеп. - На 12.07.2024 во 20.05 часот во СВР Битола, било пријавено ...
| | веќе видена

Се губи половина од водата за пиење, покажа истражувањето на Центарот за граѓански комуникации (ЦГК) за цените, потрошувачката и загубата на водата за пиење во ...
сите 15 | | | веќе видена

 Детали среда, 10 јули 2024 Нејзиниот талент за првпат го забележале Ана и Игор Дурловски, а сега под менторство на Андријана Јаневска освојува признанија и ...
| | веќе видена

next