Шестмина средношколци од различни градови денеска им одржаа говори на дел од министрите и претставници на УНИЦЕФ и Делегацијата на Европската Унија, ...
| | веќе видена

Директорот на Универзална сала - Скопје, Филип Аврамчев, му даде јавна поддршка на премиерот Зоран Заев во намерата да ја легализира рекреативната употреба на ...
сите 23 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 12 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб во Берово донесе нови мерки и препораки по зголемениот број на позитивни лица со Ковид-19 на територија на општината.На состанокот што ...
сите 4 | | | веќе видена

Три илјади и 270 граѓани изминативе 7 дена примиле бесплатна вакцина против сезонски грип во здравствените домови и општите болници низ државата. 126 граѓани ...
| | веќе видена

Почна изградбата на пешачката патека покрај кејот на река Брегалница во близина на автобуската станица во Берово. Од Општината информираат дека станува збор за ...
сите 2 | | | веќе видена

ЗАЕВ ОПТИМИСТ ДЕКА ЌЕ ИМА РЕШЕНИЕ СО БУГАРИЈА Властите во Македонија се надеваат дека ќе се постигне решение со Бугарија. Премиерот Зоран Заев денеска изјави ...
| | веќе видена

Откако во јавноста ја сподели својата трогателна приказна но и односот на здравствениот систем кон пациентите позитивни на Ковид-19, Михаела Довичинска чија ...
сите 9 | | | веќе видена

Рекреативно пешачење, искачување на висините, посета на пештерата Коњска Дупка и пчеларник, каде се произведува еколошки мед, како и запознавање со природните ...
| | веќе видена

На 21 ноември 1875 година во беровското село Русиново е роден Никола Петров Русински, истакната личност од националната историја на македонскиот народ, ...
| | веќе видена

ПРЕДЛОЖЕНА Е КРИЗНА СОСТОЈБА По состанокот на Националниот совет за безбедност, претседателот Стево Пендаровски изјави дека епидемиолошката состојба во земјава ...
| | веќе видена

Новиот електронски начин на комуникација со граѓаните, но и само преку еден клик од мобилниот телефон или компјутер да се биде поблизок до нив не им е најаката ...
сите 4 | | | веќе видена