Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Делчево. На средбата Мицкоски говореше ...
сите 26 | | | прочитана: 21072 | веќе видена

Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и собири ширум земјата. Премиерот Зоран Заев, ќе учествува на трибина со граѓани ...
сите 3 | | | прочитана: 1599 | веќе видена

Незадоволни пациенти кои чекаат и по еден час возило на Брза помош или со часови патуваат до здравствена установа каде треба да добијат медицинска помош, ...
| | прочитана: 1573 | веќе видена

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
сите 12 | | | прочитана: 1230 | веќе видена

Министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера се сретна со граѓани на Берово, а учествуваше и на граѓанска трибина на која ...
сите 11 | | | прочитана: 1088 | веќе видена

Европска недела за мобилност се одбележува ширум Европа. И оваа година шест градови од Македонија се вклучуваат во одбележување на овој настан. Мотото на ...
| | прочитана: 888 | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Tриесет мали општини, меѓу кои и Дебрца и Вевчани, и осумте Центри за развој на планските региони со средства од ...
сите 4 | | | прочитана: 711 | веќе видена

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше голема еко акција низ цела Македонија. Во рамки на глобалното граѓанско движење Светски ден на ...
сите 2 | | | прочитана: 366 | веќе видена

Стотици комбиња, автобуси, автомобили натоварени до последното место патуваат кон Скопје на големиот антимакедонски марш на Владата. СДСМ ги испразни Делчево, ...
| | прочитана: 325 | веќе видена

Во Берово при крај се градежните активности во врска со проектот за обезбедување чиста вода за пиење во туристичката населба Беровско езеро. Проектот кој е ...
сите 23 | | | прочитана: 231 | веќе видена

Караванот на Кризниот штаб против референдумот вчера во рамките на кампањата „Македонија-бојкотира„ одржа повеќе средби со граѓани, трибини и собири во ...
сите 2 | | | прочитана: 226 | веќе видена

Во штипската касарна „Јане Сандански“ денеска свечено беше одбележан Денот на Вториот механизиран пешадиски баталјон. Командантот на касарната „Јане ...
сите 3 | | | веќе видена

На 20 Септември