Светски Македонски Конгрес: СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

2 копии

Андреј Дочински, 42-годишен кандидат за Европски парламент од Словенечка национална странка (СНС), за expres .mk вели дека е горд Словенец и Македонец. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се преземаат превентивни мерки и се подигнува готовноста на расположивите ресурси во Прилеп поради најавените поројни дождови за заштита од евентуално невреме ...
сите 133 | | | веќе видена

Ученичката компанија нуди производ кој чини 349 денари – паметна кутија за апчиња. Кутијата составена од 7 прегради за секој ден во неделата во коишто ќе може ...
сите 39 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
сите 47 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против 16-годишник од беровско село поради постоење основи на сомнение за ...
сите 30 | | | веќе видена

Над 90 ученици од средните угостителски училишта во Македонија и студентите од Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип ...
сите 15 | | | веќе видена

Завршија градежните работи за рехабилитација на патниот правец Делчево – Ѕвегор – граничен премин во должина од пет километри. На овој патен правец според ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски Македонски Конгрес: СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: