6 градови ќе чекаат административни процедури за да ги добијат возилата за брза помош

6 копии

Министерството за здравство соопшти дека новите шест амбулантни возила, наменети за здравствените домови во Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, општите ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека се пуштени во употреба новите шест возила за Итната медицинска помош (ИМП) при Здравствен дом Скопје. Амбулантните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Дванаесетте возила што пред повеќе од три недели ги добија службите на Итна медицинска помош (194) сè уште не се користат. Директорите на здравствените домови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Беровското основно училиште „Дедо Иљо Малешевски” е една од воспитно-образовните установи во источна Македонија која доби поддршка од Фондот за иновации и ...
сите 36 | | | веќе видена

На претпоследниот ден од училишната година, евроамбасадорот Самоил Жбогар ги посети средношколците во Берово, за да ги слушне и одговори нивните прашања за ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

6 градови ќе чекаат административни процедури за да ги добијат возилата за брза помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: