Во беровската гимназија „Ацо Русковски “ денеска матурски испит по предметот мајчин јазик и литература полагаат 94 матуранти. Како што истакна диеректорот на ...
сите 2 | | | веќе видена

СЈО отвори истрага за над 30 недвижни имоти на ВМРО-ДПМНЕ, но Кривичниот совет ги отфрли барањата за замрзнување на имот. Во сопственост на ВМРО-ДПМНЕ се ...
сите 6 | | | прочитана: 14985 | веќе видена

Ако резултатите на претстојните локални избори бидат идентични со тие од парламентарните што се одржаа на 11 декември, партијата ВМРО-ДПМНЕ би освоила 46 ...
| | прочитана: 237 | веќе видена

Дедо Иљо Малешевски, „последниот македонски ајдутин“, револуционер, ајдутски и востанички војвода. Дејствувал, главно, во Малешевијата. Учествувал во секоја ...
сите 2 | | | веќе видена

Автопатот Скопје-Штип во должина од 47 километри, инвестиција вредна 206 милиони евра со кој патувањето на оваа делница ќе се сведе на само 35 минути, треба да ...
сите 11 | | | прочитана: 466 | веќе видена

Титов Врв 2017

ДПС Трансверзалец ќе се приклучи на традиционалното искачување на највисокиот врв на Шар Планина, Титов Врв (2.747 м), манифестација во организација на ПК ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 08:00:00 , 27 Мај, 2017 до 20:00:00 , 28 Мај, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 78 доаѓаат, 357 можеби
 • Промоција на “Facizam 4“ од Tonyo San & King Fizze

  Промоција на четвртото продолжение на култниот стрип “Facizam“ од авторите Антонио Арангеловиќ и Филип Алексовски во фоајето на“Фросина“, промотивна цена на ...
 • МКЦ, Skopje
 • 20:00:00 , 30 Мај, 2017 до 23:00:00 , 30 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Legijata
 • 162 доаѓаат, 236 можеби
 • Reborn Pop-up Shop Vol. 2

  Постер дизајн Bisera Krckovska Музика: DJ Drazi Drags b2b Strajk Oficijalen Profil // Овој петок (26.05.2017) во BackYard со почеток во 17.00 часот ќе се ...
 • BackYard Lounge Bar & Kids Area, Skopje
 • 17:00:00 , 01 Јун, 2017 до 20:00:00 , 01 Јун, 2017
 • Reborn
 • 239 доаѓаат, 339 можеби
 • Летен саем на книгата

  Македонската асоцијација на издавачи во рамките на своите заложби за популаризација на книгата и културата на читање, продолжува со своите активности. Првиот ...
 • Ramstore Mall - Skopje
 • 10:00:00 , 23 Мај, 2017 до 22:00:00 , 28 Мај, 2017
 • Македонска асоцијација на издавачи
 • 811 доаѓаат, 1349 можеби
 • Champion League Final

  Во сабота (03.06.2017) две големи спортски возбудувања, Ф4 во рамките од Лигата на Шампиони во ракомет и финалето од Лигата на Шампиони проследете го на Видео ...
 • The Gallery Café, Skopje
 • 20:45:00 , 03 Јун, 2017 до 23:00:00 , 03 Јун, 2017
 • The Gallery Café
 • 82 доаѓаат, 300 можеби


 • На 28 Мај